Uszczelki

Uszczelki - czym kierować się przy zakupie?

Podczas wybierania uszczelek nie powinno się kierować jedynie ich ceną czy kształtem. Często dużo ważniejsza jest jakość i wykonania, a także surowiec, z którego zostały stworzone. Niezależnie od teg czytaj więcej »

Sklep motoryzacyjny

Awaria samochodu? Odwiedź sklep motoryzacyjny

Awaria pojazdu nie jest niczym przyjemnym, ale prędzej czy później przytrafia się każdemu właścicielowi samochodu. Unieruchomione auto wymaga odstawienia do warsztatu i wymiany uszkodzonych podzespoł czytaj więcej »

solary Kraków

Kupujemy kolektor słoneczny

Warto zastanowić się nad kupnem kolektora słonecznego do swojego domostwa. Ogrzewanie wody jest dzisiaj bardzo kosztowne. Jeśli mamy bojler elektryczny to przy kilku osobach latem będziemy płacić nawe czytaj więcej »

Fotobudka na wesele

Jak umiejętnie rezygnować z drogich weselnych atrakcji

Najwięcej można zaoszczędzić na dekoracji, ale uwaga z dekoracji nie trzeba rezygnować w ogóle, ani nie trzeba decydować się na tani wystrój z balonów czy bibułowych ozdób. Wiele rzeczy można zamówić czytaj więcej »

Pozycjonowanie

Codzienna praca pozycjonera

Pozycjonowanie to obszar marketingu internetowego, którym na co dzień zajmuje się pozycjoner lub inaczej zwany specjalista ds. SEO. Na czym jednak polega codzienna praca pozycjonera i w jaki sposób p czytaj więcej »

dRUK plakatóW A3

Plakat a3- niezawodny sposób na skuteczną reklamę

Plakaty już od wielu lat są jednymi z najchętniej wybieranych form reklamy. Chociaż obecnie niezwykle popularne jest reklamowanie się w sieci, to jednak siła oddziaływania druku nadal jest ogromna i czytaj więcej »

doradztwo OCHRONA śRODOWISKa

Doradztwo ochrona środowiska

Ochrona środowiska to obszerna dziedzina, która regulowana jest przez wiele aktów prawnych zarówno z zakresu ochrony środowiska, jak i innych ustaw, które pośrednio odnoszą się do zagadnień środowisk czytaj więcej »

wycena środka trwałego

Informacje finansowe

Pozyskiwanie informacji finansowych wcale nie jest obecnie bardzo trudne. Musimy się tylko zastanowić nad tym, kto tutaj będzie weryfikować wszystkie takie propozycje w sposób najlepszy. Oczywiście p czytaj więcej »

oDPłYW liniowy

Handel budowlany

Budowlane oferty będą teraz dopasowane do naszych oczekiwań perfekcyjnie. Musimy wiedzieć np. które propozycje odpływowe będą się sprawdzać na terenie naszej nieruchomości. Komplikacje mogą występowa czytaj więcej »

Garaże blaszane lublin

O blaszanych garażach

Czy Wy również daliście się ponieść popularności blaszanych garaży? Muszę powiedzieć, że mam pewne wątpliwości na ich temat (nie wiem czy są słuszne, ale są). Niemniej na pewno nie jest tak, że każdy czytaj więcej »

 

Kupujemy kolektor słoneczny

solary KrakówWarto zastanowić się nad kupnem kolektora słonecznego do swojego domostwa. Ogrzewanie wody jest dzisiaj bardzo kosztowne. Jeśli mamy bojler elektryczny to przy kilku osobach latem będziemy płacić nawet kilkaset złotych więcej na miesiąc. Można oczywiście unikać takich rozwiązań, ale to będzie oznaczało ograniczenia. Potrzebne są dodatkowe strefy i grzanie wody w określonych godzinach. Niestety to wymaga przyzwyczajenia, a na to nie każdy chce sobie pozwolić.

Inne rozwiązania

Zdecydowanie lepiej będzie zainwestować w coś ekologicznego i coś, co w okresie letnim daje nam w 100% darmową energię, która przekształcana jest w ciepło. Oczywiście potrzebne nam są [widzieliście wizualizacje na https://marengo-architektura.com/], które będą naprawdę bardzo wydajne i które będą się idealnie sprawowały w każdych warunkach. Obecnie bardzo popularne stają się takie instalacje, mimo że nie należą do tanich. Można je spotkać nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w miejscach takich jak duże instytucje czy bloki. To dobre rozwiązanie, ale byłoby jeszcze lepsze gdyby w naszym kraju było znacznie więcej ciepłych dni. W ostatnich latach nie możemy narzekać, bo lato trwa kilka miesięcy, ale bywają takie lata gdzie tydzień jest ciepła. Niestety wszystkiego nie da się przewidzieć i trzeba mieć tego świadomość. O wiele bardziej wydajne będzie instalować solary w krajach ciepłych gdzie słońce jest praktycznie przez cały rok. My nie mamy tyle szczęścia, ale to nie oznacza, że nie warto kupować solarów. To urządzenia, które nawet w naszym trudnym klimacie zrobią wszystko żeby udało nam się zaoszczędzić jak najwięcej energii elektrycznej. Szacuje się, że wydajny solar będzie wstanie dać 60% zapotrzebowania na ciepłą wodę. Głównie chodzi o to żeby urządzenie było dobrane do ilości domowników. Wyliczenia są bardzo proste.

dobry solary Kraków

Każdy domownik to około półtora metra kwadratowego kolektora. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na nieco więcej to nic się nie stanie, ale na pewno gorzej będzie, jeśli zrobimy o wiele mniejszą powierzchnie. Wtedy nie będzie to tak wydajne i tak naprawdę trzeba będzie wodę dogrzewać, a przecież nie po to inwestowaliśmy swoje pieniądze żeby teraz jeszcze zużywać w okresie lata energię elektryczną. Prąd jest bardzo drogi, a zatem jeśli uda się go, chociaż część zaoszczędzić to będą dla nas spore zyski. Dzisiaj można uzyskać wszystkie istotne informacje na tematy solarów. Na pewno warto sprawdzić nie tylko same plusy, ale również i minusy solarnych instalacji. Wtedy jasno będziemy wiedzieć czy nam to się będzie opłacało.