Uszczelki

Uszczelki - czym kierować się przy zakupie?

Podczas wybierania uszczelek nie powinno się kierować jedynie ich ceną czy kształtem. Często dużo ważniejsza jest jakość i wykonania, a także surowiec, z którego zostały stworzone. Niezależnie od teg czytaj więcej »

Sklep motoryzacyjny

Awaria samochodu? Odwiedź sklep motoryzacyjny

Awaria pojazdu nie jest niczym przyjemnym, ale prędzej czy później przytrafia się każdemu właścicielowi samochodu. Unieruchomione auto wymaga odstawienia do warsztatu i wymiany uszkodzonych podzespoł czytaj więcej »

solary Kraków

Kupujemy kolektor słoneczny

Warto zastanowić się nad kupnem kolektora słonecznego do swojego domostwa. Ogrzewanie wody jest dzisiaj bardzo kosztowne. Jeśli mamy bojler elektryczny to przy kilku osobach latem będziemy płacić nawe czytaj więcej »

Fotobudka na wesele

Jak umiejętnie rezygnować z drogich weselnych atrakcji

Najwięcej można zaoszczędzić na dekoracji, ale uwaga z dekoracji nie trzeba rezygnować w ogóle, ani nie trzeba decydować się na tani wystrój z balonów czy bibułowych ozdób. Wiele rzeczy można zamówić czytaj więcej »

Pozycjonowanie

Codzienna praca pozycjonera

Pozycjonowanie to obszar marketingu internetowego, którym na co dzień zajmuje się pozycjoner lub inaczej zwany specjalista ds. SEO. Na czym jednak polega codzienna praca pozycjonera i w jaki sposób p czytaj więcej »

dRUK plakatóW A3

Plakat a3- niezawodny sposób na skuteczną reklamę

Plakaty już od wielu lat są jednymi z najchętniej wybieranych form reklamy. Chociaż obecnie niezwykle popularne jest reklamowanie się w sieci, to jednak siła oddziaływania druku nadal jest ogromna i czytaj więcej »

doradztwo OCHRONA śRODOWISKa

Doradztwo ochrona środowiska

Ochrona środowiska to obszerna dziedzina, która regulowana jest przez wiele aktów prawnych zarówno z zakresu ochrony środowiska, jak i innych ustaw, które pośrednio odnoszą się do zagadnień środowisk czytaj więcej »

wycena środka trwałego

Informacje finansowe

Pozyskiwanie informacji finansowych wcale nie jest obecnie bardzo trudne. Musimy się tylko zastanowić nad tym, kto tutaj będzie weryfikować wszystkie takie propozycje w sposób najlepszy. Oczywiście p czytaj więcej »

oDPłYW liniowy

Handel budowlany

Budowlane oferty będą teraz dopasowane do naszych oczekiwań perfekcyjnie. Musimy wiedzieć np. które propozycje odpływowe będą się sprawdzać na terenie naszej nieruchomości. Komplikacje mogą występowa czytaj więcej »

Garaże blaszane lublin

O blaszanych garażach

Czy Wy również daliście się ponieść popularności blaszanych garaży? Muszę powiedzieć, że mam pewne wątpliwości na ich temat (nie wiem czy są słuszne, ale są). Niemniej na pewno nie jest tak, że każdy czytaj więcej »

 

Jak umiejętnie rezygnować z drogich weselnych atrakcji

Fotobudka na weseleNajwięcej można zaoszczędzić na dekoracji, ale uwaga z dekoracji nie trzeba rezygnować w ogóle, ani nie trzeba decydować się na tani wystrój z balonów czy bibułowych ozdób. Wiele rzeczy można zamówić samemu. Wynajęcie firmy to duży koszt, podczas gdy z pomocą kilku przyjaciół i niewielkich nakładów finansowych salę weselną można udekorować samemu. Wystarczą zakupy na platformie zakupowej lub giełdzie kwiatowej, a także trochę inwencji twórczej. Inspiracji można poszukać w katalogach i na stronie internetowej. Warto też poszukać restauracji, która dekoracje ma w swojej ofercie. Wiele lokali ma przygotowane zestawy dekoracji ślubnych, które bez dodatkowych opłat mogą zostać użyte. Aczkolwiek nic nie zastąpi naszej wyobraźni. Warto spróbować i wymyślić coś niebanalnego.

Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę grosza, a nie stać nas na hotel dla gości, warto popytać rodziny, czy nie mogliby przenocować kilku osób. Z pewnością, ktoś użyczy wolnego pokoju. W ten sposób można zaoszczędzić od 50 do 100zł za nocleg dla jednej osoby.

Temat rzeka to muzyka na weselu. Weselne zespoły zawsze będą dużo droższe aniżeli DJ, dlatego jeśli chcecie zaoszczędzić od 2-3 tyś złotych, warto zastąpić kilkuosobowy zespół dobrym DJ. Ale uwaga, to musi być osoba z tak zwanym powołaniem. DJ i wodzirej w jednym.

Niestety, wszystkie atrakcje weselne kosztują. (robią też dekoracje na zamówienie https://marengo-architektura.com/), stół tematyczny, księgi gości, papeteria weselna i wiele innych rzeczy. Choć wszystko to jest niezwykle popularne, nie jest jednak na weselu są koniecznością. Rezygnacja z nich to oszczędność kilku tysięcy złotych. W miejsce wyszukanych form zabawiana gości, czasem wystarczy rundka nowożeńców po sali.

Pamiętajmy, że zamawiając tort i ciasta w jednej cukierni, można łatwiej wynegocjować cenę.

dobra Fotobudka na wesele

Wybierzmy, więc tańszy tort i mniejszą ilość ciast, które po każdym weselu niepotrzebnie zostają w nadmiernej ilości. Można też całkowicie zrezygnować z ciast, na rzecz nieco większego i lepszego tortu. Jeśli na stole pojawi się deser i świeże owoce, duża ilość ciast naprawdę będzie niepotrzebna.

Choć z pewnością byłoby to dla wszystkich wygodne, transport gości z wesela do domu to bardzo duży wydatek, szczególnie, jeśli wiąże się to z wynajęciem taksówek. Dlatego można poprosić gości, aby transport zorganizowali sobie we własnym zakresie. Niemal każdy z nich na pewno ma kogoś znajomego lub osobę z rodziny, kto odwiezie ich z wesela. Jeśli nie – wydatek 20 czy 30 zł na taksówkę goście będą musieli wliczyć sobie w koszty wesela. Gwarantujemy nikt się nie obrazi. Mam nadzieję, że tych parę rad pozwoli zaoszczędzić trochę pieniążków.