Uszczelki

Uszczelki - czym kierować się przy zakupie?

Podczas wybierania uszczelek nie powinno się kierować jedynie ich ceną czy kształtem. Często dużo ważniejsza jest jakość i wykonania, a także surowiec, z którego zostały stworzone. Niezależnie od teg czytaj więcej »

Sklep motoryzacyjny

Awaria samochodu? Odwiedź sklep motoryzacyjny

Awaria pojazdu nie jest niczym przyjemnym, ale prędzej czy później przytrafia się każdemu właścicielowi samochodu. Unieruchomione auto wymaga odstawienia do warsztatu i wymiany uszkodzonych podzespoł czytaj więcej »

solary Kraków

Kupujemy kolektor słoneczny

Warto zastanowić się nad kupnem kolektora słonecznego do swojego domostwa. Ogrzewanie wody jest dzisiaj bardzo kosztowne. Jeśli mamy bojler elektryczny to przy kilku osobach latem będziemy płacić nawe czytaj więcej »

Fotobudka na wesele

Jak umiejętnie rezygnować z drogich weselnych atrakcji

Najwięcej można zaoszczędzić na dekoracji, ale uwaga z dekoracji nie trzeba rezygnować w ogóle, ani nie trzeba decydować się na tani wystrój z balonów czy bibułowych ozdób. Wiele rzeczy można zamówić czytaj więcej »

Pozycjonowanie

Codzienna praca pozycjonera

Pozycjonowanie to obszar marketingu internetowego, którym na co dzień zajmuje się pozycjoner lub inaczej zwany specjalista ds. SEO. Na czym jednak polega codzienna praca pozycjonera i w jaki sposób p czytaj więcej »

dRUK plakatóW A3

Plakat a3- niezawodny sposób na skuteczną reklamę

Plakaty już od wielu lat są jednymi z najchętniej wybieranych form reklamy. Chociaż obecnie niezwykle popularne jest reklamowanie się w sieci, to jednak siła oddziaływania druku nadal jest ogromna i czytaj więcej »

doradztwo OCHRONA śRODOWISKa

Doradztwo ochrona środowiska

Ochrona środowiska to obszerna dziedzina, która regulowana jest przez wiele aktów prawnych zarówno z zakresu ochrony środowiska, jak i innych ustaw, które pośrednio odnoszą się do zagadnień środowisk czytaj więcej »

wycena środka trwałego

Informacje finansowe

Pozyskiwanie informacji finansowych wcale nie jest obecnie bardzo trudne. Musimy się tylko zastanowić nad tym, kto tutaj będzie weryfikować wszystkie takie propozycje w sposób najlepszy. Oczywiście p czytaj więcej »

oDPłYW liniowy

Handel budowlany

Budowlane oferty będą teraz dopasowane do naszych oczekiwań perfekcyjnie. Musimy wiedzieć np. które propozycje odpływowe będą się sprawdzać na terenie naszej nieruchomości. Komplikacje mogą występowa czytaj więcej »

Garaże blaszane lublin

O blaszanych garażach

Czy Wy również daliście się ponieść popularności blaszanych garaży? Muszę powiedzieć, że mam pewne wątpliwości na ich temat (nie wiem czy są słuszne, ale są). Niemniej na pewno nie jest tak, że każdy czytaj więcej »

 

Codzienna praca pozycjonera

Pozycjonowanie to obszar marketingu internetowego, którym na co dzień zajmuje się pozycjoner lub inaczej zwany specjalista ds. SEO. Na czym jednak polega codzienna praca pozycjonera i w jaki sposób pomaga firmom promować się w Internecie?

SEO - co to takiego?

Jest to kompleksowa usługa, która obejmuje działania wykonywane na stronie oraz poza nią. Aby Pozycjonowanie przyniosło korzyści dla strony, musi ona być odpowiednio zoptymalizowana pod kątem wymagań wyszukiwarki, a także posiadać wartościowe linki z innych stron. Strona musi, więc m.in. posiadać oryginalne, unikalne treści bogate we frazy kluczowe, mieć zoptymalizowane meta znaczniki, czy posiadać przyjazne adresy URL, a także być linkowana w wartościowych miejscach.

Na czym polega praca pozycjonera?

Na pewno praca ta do nudnych nie zależy, dlatego, że pozycjonowanie może dotyczyć wielu firm i rozmaitych branż, począwszy od stomatologów, lekarzy, przez sklepy internetowe z odzieżą, zabawkami, skończywszy na firmach oferujących automatykę przemysłową. Na co dzień pozycjoner odpowiedzialny jest za przygotowywanie audytów SEO z rekomendacjami do wdrożenia, optymalizację stron internetowych, linkowanie, analizę i monitorowanie efektów z działań oraz opracowywanie dalszej strategii.

Jaki powinien być idealny kandydat na to stanowisko?

Praca pozycjonera należy do zajęć, które wymagają czujnego oka i dużych nakładów cierpliwości. Każda branża rządzi się swoimi prawami, powinien, więc być kreatywny i myśleć nieszablonowo. W przypadku sklepów internetowych pozycjonowanie będzie wyglądać inaczej niż w przypadku stron wizytówkach, czy blogów. Specjalista ten powinien również być dobrze zorganizowany, gdyż chaos w tej pracy nie jest mile widziany, z tego względu, że wszystko musi być przemyślane i przeprowadzane z głową.

Narzędzia pomocne w pozycjonowaniu

Pozycjoner obowiązkowo w swojej pracy wspomaga się narzędziami czy programami, które zwiększają jego efektywność, a także skuteczność. Są to przykładowo narzędzia analityczne takie jak Google Analytics, czy Google Search Console, które pozwalają śledzić efekty, jakie przynosi pozycjonowanie strony.